בריאות וסביבה - מגמה בתואר שני בבריאות הציבור

כיצד משפיעה הסביבה על בריאות האדם? מה הקשר בין גורמים סביבתיים כמו זיהום אוויר, מים וקרקע, שינוי אקלים ועוד לבין בריאות האדם?

אם שאלות אלו מטרידות אותך ויש בך רצון לחקור או לעסוק בתחום ולהשפיע על בריאות האוכלוסייה בישראל, מקומך כאן, בתכנית לתואר שני בבריאות הציבור עם התמחות בבריאות וסביבה.

בעשורים האחרונים חלה התפתחות מרשימה בחקר השפעות סביבתיות על בריאות האדם והבנה כי זהו תחום מרכזי לאנושות במאה ה - 21, הנמצא בחזית המדע. חשיבות מחקרים אלו היא רבה, הן בהיבטים המדעיים והבנת תהליכי התפתחות מחלות והשפעות ביולוגיות על האוכלוסייה והן ברמה הציבורית ובקביעת מדיניות המשפיעה על הדור הנוכחי ועל הדורות הבאים. העלייה הדרמטית בשכיחותן של מחלות סרטן, בעיות פוריות, אוטיזם, השמנה ועוד, מיוחסת לגורמים סביבתיים במובן הרחב. כלומר כל הגורמים שאינם תורשתיים: הסביבה האבעית, סביבת האדם והסביבה החברתית, כולל סביבת עבודה.

התפתחות זו מצריכה שיתופי פעולה בין תחומיים המשלבים את מדעי הבריאות עם מדעי הסביבה.

מטרת הלימודים היא להכשיר מומחים רחבי אופקים בבריאות הציבור בעלי התמחות במדעי הסביבה אשר תאפשר להם להוביל מחקרים ופעילות בתחום בריאות הסביבה עם מומחים ממדעי החיים, מדעי הטבע, מדעי החברה, חקלאות ועוד. ההתמחות תיתן מענה לצרכים באקדמיה, במשרדי ממשלה, בארגונים ציבוריים ופרטיים ובחברות. לאור המגוון הרחב של תלמידי MPH, התכנית מתאימה לבוגרי תואר ראשון מכל הפולטאות.

תואר שני בבריאות הציבור